Parashikimi i motit, e enjte, 22 nëntor 2018

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra.

Mjegull/Mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet me forcë 0-1 me lartësi vale 0.3-0.9 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 7/15 re shi
Kukës 2/9 re shi
Lezhë 7/17 re shi
Dibër 2/8  re shi
Durrës 8/17 re shi
Tiranë 9/17 re shi
Elbasan 7/14  re shi
Berat 7/17  re shi
Vlorë 9/19 re shi
Korcë 1/8 re shi
Gjirokastër 5/16 re shi
Sarandë 9/17 re shi

 

/e.malaj/ /a.g/   

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.