AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/11/2018

BERLIN – Fjalim i përgjithshëm mbi politikën nga kancelarja gjermane, Angela Merkel me rastin e debatit mbi buxhetin.

ATHINË – Qeveria greke paraqet në Parlament buxhetin e parë pas krizës.

ROMË – Forum europian në lidhje me rreziqet e shkaktuara nga katastrofat natyrore.

PARIS – Takim mes presidentit Emmanuel Macron dhe princit trashëgimtar të Abu Dhabit, sheiku Mohammed Bin Zayed Al Nahyan.

UASHINGTON – Konferencë për shtyp e NASA-s në lidhje me sondën “InSight” që do të ulet në Mars.

DUBAI – Mbledhje e asamblesë së përgjithshme të Interpolit në Dubai. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.