Kosova sot mot të vranët dhe me shi

PRISHTINË, 21 Nëntor /ATSH/ – Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, në orët e para të ditës parashikohet të vazhdojnë reshjet e shiut.

Temperaturat minimale parashikohet të lëvizin ndërmjet 4 e 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës 7-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi deri 9 metra në sekondë, parashikon Instituti Hidrometeorologjk i Kosovës.

Temperaturat sot në 8 qytete të Kosovës: 

 

21.11.2018

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

4

8

Pejë

4

8

Prizren

5

9

Podujevë

4

8

Ferizaj

4

7

Gjilan

4

8

Gjakovë

5

9

Mitrovicë

4

7

 /b.j/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.