Pas 10 vitesh mungese, rikthehet energjia në Teqenë e Luftinjës

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Pas 10 vitesh mungese energjie Teqeja e Baba Isufit, në Luftinjë, Tepelenë, do të furnizohet tani normalisht me energji elektrike.

Lajmin e bëri të ditur OSHEE, bashkë me urimin për festën e Kurban Bajramit.

“Pas 10 vitesh u sistemua rrjeti dhe Teqeja mori energji elektrike”, thuhet në njoftimin e OSHEE-së.

OSHEE vijon të shprehet e angazhuar për të vijuar punën në terren si dhe investimet për përmirësimin e rrjetit.

/m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.