Mbyllet në barazim 1-1 ndeshja Danimarkë – Australi

SMARA, 21 qershor /ATSH-AFP/ – Danimarka barazon me Australinë duke iu afruar pak më shumë kulaifikimit ndërkohë që Australianët mbajnë hapur shpresat për në fazën tjetër të botërorit 2018, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C.

Goli i parë u shënua nga ekipi danez në minutën e shtatë nga Eriksen por Australia barazoi falë një 11-metërshi të shndërruar në gol nga Jedinak në minutën e 38-të. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.