Ballina Etiketimet Australi

Etiketim: Australi

SIDNEJ – Australia pezullon udhëtimet me Zelandën e Re

SIDNEJ, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Ministri australian i Shëndetësisë, Greg Hunt njoftoi pezullimin 72 orësh të korridorit të fluturimeve ajrore me Zelandën e Re. Vendimi...

Google kërcënon me heqjen e motorit të kërkimit në Australi

KALIFORNI, 23 janar /ATSH-AA/ - Kompania Google ka kërcënuar se do të tërheqë motorin e saj të kërkimit në Australi për shkak të polemikave...

UASHINGTON – SHBA: Australia të heqë ligjin e propozuar të mediave...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AA/ - SHBA-ja i ka kërkuar Australisë të tërhiqet nga ligji i saj i propozuar kundër Facebook dhe Google, njoftuan sot...

AUSTRALI – Jo hapje të kufijve në 2021 për shkak të...

SIDNEI, 18 janar /ATSH-AFP/ - Australia nuk do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e huaj në 2021 dhe kjo në varësi të...

Një djathi i ndryshohet emri për shkak të… racizmit që përfaqësonte!

SIDNEI, 13 janar /ATSH-AFP/ - Një djathë australian i quajtur "Nègre" do të riemërtohet "Hurra" pas një lufte të hidhur prej dy dekadash nga...

Australia modifikon një fjalë të vetme në… himnin kombëtar!

SIDNEJ, 1 janar /ATSH-DPA/ - Një fjalë e vetme është ndryshuar në himnin kombëtar australian për ta bërë këngën më përfshirëse dhe për të...

Spektakli i fishekzjarrëve të Sidneit do të shijohet nga… shtëpia?!

SIDNEI, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Fishekzjarrët e Vitit të Ri të Sidneit do të vazhdojnë, por për shkak të pandemisë, ekstravaganca e tyre do...

FB mbyll faqen e një kuzhinieri… konspiracionist!

SIDNEI, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Facebook ka mbyllur faqen e një kuzhinieri australian, Pete Evans, duke e akuzuar këtë të fundit për përdorim të...

SIDNEI – Australia del nga recesioni në T3 2020

SIDNEI, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Australia doli nga recesioni në tremujorin e tretë 2020, me një rritje të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) prej...

SIDNEI – Regjistrohet nata më e nxehtë e nëntorit

SIDNEI, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Nata e së shtunës ka qenë më e nxehta e regjistruar ndonjëherë për një muaj nëntor në Sidnei, qyteti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA