Ballina Etiketimet Danimarke

Etiketim: danimarke

KOPENHAGË – Danimarka jep leje operacionale për gazsjellësin “Nord Stream 2”

KOPENHAGË, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet daneze njoftuan sot se kanë miratuar lejen operacionale për një tubacion nënujor, që synon të transportojë gaz natyror...

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

KOPENHAGË, 19 shtator /ATSH-ANSA/- Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me...

KOPENHAGË – Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin

KOPENHAGË, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do...

KOPENHAGË – Danimarka lehtëson kontrollet kufitare antiCOVID-19

KOPENHAGË, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Danimarka po lehtëson kontrollet kufitare të ndërmarra në mars si pjesë e përpjekjeve për të ndaluar përhapjen e COVID-19,...

DANIMARKË- Ekonomia pritet të tkurret me 4,5 %

KOPENHAGË, 31gusht /ATSH-DPA/ - Ekonomia e Danimarkës pritet të tkurret me 4,5 % këtë vit, në mes të krizës së koronavirusit, tha sot qeveria...

KOPENHAGË – Danimarka i bashkohet marrëveshjes europiane me AstraZeneca për vaksinën...

KOPENHAGË, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Danimarka po i bashkohet një marrëveshjeje të gjerë të BE-së me grupin farmaceutik suedezo-britanik "AstraZeneca" për të siguruar furnizimin...

DANIMARKË – Përdorim i detyrueshëm i maskave mbrojtëse në transportin publik

KOPENHAGË, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Danimarka do të bëjë të detyrueshëm përdorimin e maskave mbrojtëse në të gjithë transportin publik, tha sot kryeministrja daneze...

COVID-19 – Danimarka shtyn vendimin për rritjen e numrit të qytetarëve...

STOKHOLM, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Danimarka ka vendosur të shtyjë pa afat një vendim për të rritur numrin e njerëzve që lejohen të mblidhen...

KOPENHAGË – Danimarka lejon udhëtimet jothelbësore nga Suedia dhe Portugalia

KOPENHAGË, 30 korrik /ATSH-DPA/  - Nga e shtuna, Danimarka do të hapet për udhëtime në dhe nga e gjithë Suedia, njoftoi sot Ministria e...

KOPENHAGË – Danimarka paraqet çertifikatën COVID-19 për udhëtarët

KOPENHAGË, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Danimarka ka paraqitur një çertifikatë të ashtuquajtur COVID-19, që synon t'ua lehtësojë planifikimin e udhëtimeve shtetasve që dalin jashtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA