LONDËR – Johnson: Të ruhet presioni mbi Korenë e Veriut

LONDËR, 25 maj  /ATSH-ANSA/ – Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson deklaroi se kishte mbetur i zhgënjyer nga anulimi i takimit të presidentit amerikan, Donald Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Yong Un.

Presidenti Trump shpjegoi qartësisht motivin për të cilin u analua ky takim dhe ftoi Korenë e Veriut ta rikonsideronte këtë arsye si një reflektim.

”Deri atëherë duhet të vazhdojë presioni maksimalisht”, shkruajti Johnson në Twitter./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.