Mbështetje çifteve të reja për strehimin

TIRANE, 3 Mars/ATSH/- Përveç shtresave në nevojë, duke nisur që nga viti që vjen edhe çiftet e reja do të mbështeten nga qeveria për të siguruar strehim.

Ministri i Financave dhe Ekonomisë deklaroi sot në Kuvend, se duke nisur nga viti i tretë i mandatit të dytë të kësaj qeverie, do të mund të nis edhe politika e mbështetjes së strehimit për çiftet e reja.

/a.gjonaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.