Parashikimi i motit, e martë 24 prill 2018

TIRANË, 24 prill /ATSH/ – Moti, për ditën e sotme parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek. Deti do të jetë i forcës 3 ballë, me lartësi dallge 1.5 metra.

Sipas Shërbimit Meteorologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Temperaturat:

Në vendet malore               10/26

Në vendet e ulta                 11/27

Në bregdet                         13/26  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.