AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2018

NGJARJE KRYESORE

BRUKUSEL (Belgjikë) – Samit i BE-së për buxhetin europian post-Brexit.

NJU DELHI (Indi) – Kryeministri kanadez, Justin Trudeau do të zhvillojë një takim me Narendra Modi në ditën e gjashtë të vizitës së tij në Indi.

LONDËR (Britani e Madhe) – Leximi i dytë i një ligji për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore në Dhomën e Komunëve.

LIZBONË (Portugali) – Grevë dhe protestë e shërbimit postar CTT për të protestuar kundër privatizimit të fundit, shkurtimet e vendeve të punëve dhe mbyllja e zyrave.

UASHINGTON (SHBA) – Donald Trump pret në takim kryeministrin australian, Malcolm Turnbull në Shtëpinë e Bardhë.

KARAKAS (Venezuelë) – Regjistrimi dhe pranimi i kandidaturave për zgjedhjet e parakohshme presidenciale të 22 prillit./ /v.b/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.