Ballina Etiketimet Zyrtar

Etiketim: zyrtar

Ambasada e SHBA-së: Të bëhet drejtësi, pavarësisht kush është i pandehur

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës mbështet me forcë punën e pavarur dhe profesionale të Policisë së Shtetit dhe...

SERBI – Një zyrtar i lartë humb jetën nga COVID-19

BEOGRAD, 1 prill /ATSH-DPA/ - Një zyrtar i lartë i qeverisë serbe, Branislav Blazhiç, ka vdekur pas kontaktimit të COVIDD-19, konfirmoi sot qeveria serbe...

SHBA – FB punëson si menaxher ligjor ish-zyrtarin e qeverisë amerikane

NJU JORK, 23 prill /ATSH-ANSA/- Kompania Facebook ka emëruar një ish-avokate të  Departamentit amerikan të Shtetit si menaxhere ligjore të kompanisë, bëri të ditur...

ITALI – Arrestohet një zyrtar për vjedhje të 1,4 milionë eurove

ROMË, 1 prill /ATSH-DPA/ - Policia italiane arrestoi një zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë i cili kishte vjedhur 1,4 milionë euro nga fondi i...

KINË – Zyrtarë të lartë të dyshuar për plagjiatura të doktoraturës

PEKIN, 8 mars /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar, një ish-zëvendëspresident apo më tej, edhe një drejtues lokal, sipas një investigimi të medias, gjashtë zyrtarë të...

FOKUS – BE i kërkon shpjegime Hungarisë për azilin e Gruevskit

BRUKSEL, 21 nëntor /ATSH-DPA/ - Një zyrtar i lartë i BE-së ftoi kryeministrin hungarez, Viktor Orban të japë një shpjegim të vlefshëm për vendimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA