Ballina Etiketimet Zelensky

Etiketim: zelensky

UKRAINË – Zelensky: Pres zgjedhje lokale të vështira

KIEV, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i shtetit ukrainas, Volodymyr Zelensky tha sot se pret zgjedhje shumë të vështira lokale në tetor, një sprovë...

UKRAINË – Zelensky: 29 ditë pa humbje jetësh nga lufta

KIEV, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky përshëndeti armëpushimin që hyri në fuqi muajin e kaluar, duke thënë sot se ai ka...

COVID-19 – Bashkëshortja e Zelensky-t në spital

KIEV, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Olena Zelenska, bashkëshortja e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky është shtruar në spital për shkak të Covid-19 dhe për pneumoni...

COVID-19 – Zelensky: Një milion dollarë shpërblim për gjetjen e vaksinës

KIEV, 13 prill /ATSH-AFP/- Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka premtuar një shpërblim prej një milion dollarësh për shkencëtarët vendas që do të kenë sukses...

UKRAINË – Zelensky ultimatum Rusisë për paqen në lindje të vendit

KIEV, 8 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i dha një ultimatum  Rusisë për gjetjen e një marrëveshjeje paqeje në Ukrainën Lindore. ''Një marrëveshje...

UKRAINË – Zelensky: Sulmet ndaj të riatdhesuarve nga Kina sjellje mesjetare

KIEV, 21 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky dënoi sulmet në Ukrainë kundër autobusëve që transportonin personat e riatdhesuar nga Kina, për shkak...

MYNIH – Zelensky fton presidentin Trump në Kiev

MYNIH, 15 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka ftuar presidentin amerikan, Donald Trump në Kiev. Në Konferencën e Mynihut për Sigurinë, Zelensky deklaroi...

UKRAINË – Zelensky: Dëshiroj të arrij të gjitha objektivat gjatë mandatit...

MOSKË, 25 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se dëshironte të arrinte të gjitha objektivat gjatë mandatit aktual dhe pastaj t'ia dorëzoj...

TEL AVIV – Zelensky habit me vendimin për forumin për Holokaustin

TEL AVIV, 23 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky befasoi drejtuesit e muzeut ''Yad Vashem'' sot, kur, disa orë para fillimit të Forumit Ndërkombëtar...

UKRAINË – Zelensky: Përmbajtje nga spekulimet për katastrofën ajrore

KIEV, 8 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky paralajmëroi për "spekulime" me rastin e rrëzimit të një aeroplani ukrainas tip ''Boeing'' në Iran,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA