Ballina Etiketimet Yuri Kim

Etiketim: Yuri Kim

Arrestimi i gjyqtares/ Kim- Krajës: Nga reforma në drejtësi po shohim...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka telefonuar sot kreun e SPAK, Arben Kraja për të shprehur...

“Më lejoni t’u jap fund spekulimeve”/ Kim: Kryeministri më kujtoi se...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim reagoi sot sërish lidhur me kandidimin e Tom Doshit në zgjedhjet...

“Strasburgu” rrëzon padinë e ish-gjyqtares së Kushtetueses/ Kim: Procedurat e vetingut...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim reagoi sot pas vendimit të Gjykatës Europiane për të Drejtat e...

Kim takon Gjonajn: Reforma në Drejtësi po ecën përpara, hap pas...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me ministren e Drejtësisë,...

Kim dhe Soreca, takim me kreun e KED: Gjykata e Lartë...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori, Luigi...

Nis Akademia e Transparencës SHBA-Shqipëri/ Kim: Do të nxisë dialogun publik...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim mori pjesë në veprimtarinë për nisjen e Akademisë së...

SHBA ndihmon Forcat e Armatosura në përballimin e përmbytjeve/ Peleshi: Rrisim...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat e Armatosura të Shqipërisë do të jenë më të mirëpajisura për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet e...

Xhaçka takim me ambasadoren Kim: Partneriteti strategjik me SHBA, themeli i...

TIRANË, 11 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të...

Emërimi i Olta Xhaçkës dhe Niko Peleshit/ Kim: Shpresojmë të punojmë...

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/-Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka falënderuar sot ish-ministrin në detyrë për Europën dhe Punë te Jashtme,...

Betimi i Altin Binajt/ Kim: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31...

TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim deklaroi sot se Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA