Ballina Etiketimet Vjosa Osmani

Etiketim: Vjosa Osmani

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

PRISHTNË, 13 gusht /ATSH/ -“Ushtria e Kosovës është shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë”. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës,  Vjosa Osmani, vizitoi sot Ministrinë e...

Osmani: BE duhet të mbajë premtimin për liberalizimin e vizave për...

PRISHTINË, 24 qershor /ATSH/ -Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Bashkimi Europian nuk ka arritur të realizojë ende premtimin e saj...

Osmani: Familja ime politike nuk do të jetë asnjëherë Hashim Thaçi

PRISHTINE, 3 qershor /ATSH/ -Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tha se familja e saj politike asnjëherë nuk ka qenë e as do të jetë presidenti Hashim...

Osmani: Qeveria, e vetmja që ka legjitimitet të drejtojë dialogun me...

PRISHTINË, 10 mars /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot delegacionin e Gjermanisë dhe të Francës, të udhëhequr nga këshilltari i...

Kryeparlamentarja Osmani e bindur se do të tejkalohen dallimet LDK-VV për...

PRISHTINË, 28 shkurt /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh sot se koalicioni mes partisë së saj (LDK) dhe Lëvizjes Vetëvendosje...

Mosheqja e taksës/ Kuvendi i Kosovës mblidhet të hënën në seancë...

PRISHTINË, 28 shkurt /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të mbajtur këtë të...

Vjosa Osmani i kërkon Selisë së Shenjtë njohjen e pavarësisë së...

PRISHTINË, 25 shkurt /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, i kërkoi sot Imzot Jean Marie - Speich, Nuncin apostolik në Slloveni dhe...

Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga...

PRISHTINË, 13 shkurt /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka miratuar pasditen e kësaj të enjteje, me 90 vota pro dhe një abstenim, 14 komisione parlamentare,...

Ruçi uron Osmanin: Besimplotë te lidershipi juaj ndaj sfidave të mëdha

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi uroi sot Kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e zgjedhjes në këtë...

Osmani: Do ta mbikëqyrim rreptë ekzekutivin

PRISHTINË, 3 shkurt /ATSH/ Kryeparlamentarja e parë grua në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, pasi u votua në këtë post shumë të rëndësishëm, tha se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA