Ballina Etiketimet Vjene

Etiketim: vjene

Nga nesër, karantinë 10-ditore për personat e pavaksinuar që udhëtojnë drejt...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Vjenë informoi sot se, nga data 15 shtator, vetëm personat plotësisht të vaksinuar, ose me një dëshmi...

VJENË – Një raport hetimor parlamentar zbulon varësinë mes partive politike...

VJENË, 30 korrik /ATSH-DPA/ - Sipas një raporti nga një hetim parlamentar në Austri, del se ekziston një "varësi reciproke" midis ish-qeverisë konservatore dhe...

Vizioni 2030, Rama në Vjenë: Universitete prestigjioze europiane në Shqipëri

TIRANË, 20 korrik/ ATSH/ Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë brenda ditës në Vjenë, në mbështetje të drejtëpërdrejtë të Universitetit Bujqësor të Tiranës,...

Shtetasit shqiptarë drejt Austrisë/ Ambasada: Të jenë të pajisur me biletë...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Vjenë njoftoi sot shtetasit shqiptarë për rregullat që ka vendosur shteti austriak për të hyrë në...

Balluku në samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Vjenë

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mori pjesë në samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Vjenë, organizuar nga Kancelari...

AUSTRI – Irani nis raundin e ri të bisedimeve bërthamore

VJENË, 27 prill /ATSH-ANSA/ - Sot do të zhvillohen negociata të reja në Vjenë mbi kthimin e mundshëm të SHBA-së në marrëveshjen mbi centralin...

2,5 milionë euro lëndë narkotike të fshehura mes… pllakave majolike!

VJENË, 26 prill /ATSH-DPA/ - Hetuesit austriakë sekuestruan lëndë narkotike (canabis sativa) me vlerë prej 2,5 milionë eurosh në tregun e zi ndërsa inspektonin...

COVID-19 – Austria blen një milion doza të vaksinës Sputnik V

VJENË, 19 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria austriake ka vendosur që blejë vaksinën ruse Sputnik V kundër koronavirusit, por do ta përdorë atë vetëm pas...

VJENË – SHBA: Mijëra ushtarë rusë në kufirin ukrainas

VJENË, 14 prill /ATSH-DPA/ - Rusia ka dislokuar 15 000 deri në 25 000 trupa në gadishullin e Krimesë dhe kufirin ukrainas, sipas vlerësimeve...

VJENË – Optimizëm i përmbajtur mbi marrëveshjen bërthamore me Iranin

VJENË, 10 prill /ATSH-DPA/ - Një raund i parë bisedimesh midis diplomatëve të lartë në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore iraniane, i përfunduar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA