Ballina Etiketimet Vjedhje

Etiketim: vjedhje

2020-a pa më pak grabitje… bankash!

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Numri i grabitjeve të bankave në Itali vazhdon të ulet, sipas sondazhit të kryer nga qendra kërkimore për sigurinë...

Hakerat grabisin 2,3 milionë dollarë nga fushata e Trump

UASHINGTON, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Sulmi i hakerave ndaj Partisë Republikane në Wisconsin. Hakerat kibernetikë arritën të vjedhin 2,3 milionë dollarë nga llogaria e përdorur...

Vlorë/ Finalizohet operacioni “Orenditë”, arrestohen 2 shtetas

TIRANË, 14 qershor / ATSH/ -Policia e Vlorës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar "ORENDITË", duke zbardhur 8 vjedhje të ndodhura muajt e...

Grabisnin në zonën e Ali Demit dhe te Rruga e Barrikadave,...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ - Policia e kryeqytetit ka finalizuar operacionin policor "Befasia", duke arrestuar shtetas marokenë të dyshuar për një sërë vjedhjesh të kryera...

Fier/ Vodhën me dhunë punonjësin e Postës, arrestohen dy autorët

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë në Fier u bë kapja dhe vënia në pranga e dy autorëve, që...

Berat/ Operacioni “Uznova”, arrestohen 3 persona për vjedhje

TIRANË, 3 prill/ATSH/  -Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në qytetin e Beratit. Në pranga ka rënë A. Gj., 37 vjeç, dhe A....

SOFT NEWS – Edhe në Australi vidhet… ujë?!

SIDNEJ, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Policia australiane bëri thirrje për dëshmitarë, për gjetjen e autorëve të vjedhjes shumë të pazakontë të 300 000 litrave...

JAPONI – Grabitet diamanti 1,6 milionë euro

TOKIO, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Policia japoneze është vënë në ndjekje të një diamanti 50 karatësh, me vlerë 1,6 milionë euro, i grabitur në...

SOFT NEWS – Policia i dorëzon motoçikletën e grabitur 28… vjet...

ROMË, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Disa thonë se drejtësia në Itali vonon, por 28 vjet për të gjetur një scooter të vjedhur, mund të...

SHBA – ‘’Capital One’’ njofton vjedhjen e të dhënave për 106...

UASHINGTON, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Banka amerikane ‘’Capital One Financial’’ njoftoi të hënën se të dhënat personale të 106 milionë të klientëve të saj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA