Ballina Etiketimet Vettingu

Etiketim: vettingu

Vetingu në polici/ “Skanohet” drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit,...

TIRANË, 9 janar /ATSH/ -Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduart Merkaj doli sot përpara Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ku u njoh...

Shkarkimi i gjyqtarit Muçi, Presidenca: Zero surprizë nga vettingu i partisë

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi reagoi pas shkarkimit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit, të anëtarit të Gjykatës...

Zaganjori në KPA, Komisioneri Publik: S’ka burime për të justifikuar pasurinë

TIRANË, 25 qershor /ATSH/ - Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori ka dalë sot në Kolegjin e Posaçëm të Ankimimit ku Komisioni Publik...

KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Tiranës dhe kryetarin e Apelit...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ - Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë kreun e Gjykatës së Tiranës, Enkeledi Hajro, pasi u gjetën...

Calavera: I papranueshëm sulmi ndaj Vetingut, askush nuk është mbi ligjin

TIRANË, 24 maj /ATSH/ - Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian dhe Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveva Ruiz Calavera ka...

Procesi i Vetingut ka dhënë rezultatet e para konkrete

TIRANË, 16 prill /ATSH-Gjergji Mima/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) në raportin e tij vjetor për vitin 2018 thekson se procesi i Vetingut...

Shtyhet vendimi për Donika Prelën, ishte parashikuar të merrej sot

TIRANË, 29 janar/ATSH/- Komisioni Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shtyjë vendimin për drejtuesen e Krimeve të Rënda Donika Prela. Prela mori drejtimin e Prokurorisë së Krimeve...

KPK zbardh vendimin për ish-prokurorin Troci, nuk kaloi vlerësimin e pasurisë...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Ish-Prokurori pranë Prokurorisë së Përgjithshme, Ramadan Troci nuk ka kaluar 2 nga tre kriteret e vlerësimit të Komisionit...

Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve, vlerësohet në Sarajevë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve të Shqipërisë është diskutuar në një konferencë në Sarajevë. Transparency International dhe prezenca...

KShH, raporton rezultatet e monitorimit për zbatimin e Vetingut

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka publikuar raportin e pjesshëm të monitorimit të ngritjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA