Ballina Etiketimet Vetitë

Etiketim: vetitë

Edhe dietë, edhe verë?

ROMË, 10 dhjetor /ATSH/ - A mund të bashkëjetojnë dieta dhe vera? Dhe, në përgjithësi, a është e mirë vera për shëndetin apo është...

Vetitë ushqyese dhe të dobishme të tonit

ROMË, 26 nëntor /ATSH/ - Peshku ton gjendet me bollëk në dete, por, shpesh, ne nuk e dimë se sa i mirë është për...

Quhet ndryshe edhe superushqim

ROMË, 27 tetor /ATSH/ - Dihet mirë se spinaqi, ashtu si perimet e tjera, nuk gëzon një popullaritet të veçantë tek fëmijët dhe, shpesh, edhe...

Avokadoja vetitë dhe përfitimet shëndetësore

ROMË, 14 tetor /ATSH/ - Përdorimi i avokados në gatim është gjithnjë e më i shpeshtë, mjafton vetëm të mendoni për salcën e famshme...

Nënprodukti i pazëvendësueshëm i misrit

ROMË, 4 maj /ATSH/ - Një nga nënproduktet kryesore në gatimin pa gluten është mielli i misrit, që përdoret kryesisht për të përgatitur ëmbëlsira,...

Bajamja, fruti i thatë me veti të shkëlqyera kurative për shëndetin...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-Bledi Naska/ Shpesh herë dëgjojmë të flitet për bajamet dhe vetitë e shkëlqyera që kjo farë ka në shëndetin tonë. Kur e...

Vetitë e shumta të ujit të ngrohtë me limon

ROME, 13 dhjetor /ATSH/- Fillimi i ditës me një filxhan ujë të ngrohtë me gjysmë kokërr lëng limoni është një metodë e thjeshtë dhe...

Qumështi i artë, “mrekullia” për shëndetin tonë

TIRANË, 5 Mars /ATSH/ - I njohur si qumësht i artë, Golden Milk, është një pije që përbëhet nga qumështi dhe shafrani i zakonshëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA