Ballina Etiketimet Veting

Etiketim: veting

ONM mbështet zgjatjen e afatit kushtetues të institucioneve të Vetingut

TIRANË 23 shtator /ATSH-I.Vata/ Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, institucioni që monitoron procesin e Vetingut në Shqipëri, është dakord që Parlamenti të zgjasë afatet kushtetuese...

Bushka: Dialog me opozitën për çdo çështje, debati sjell progres

TIRANË 21 shtator /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Klotilda Bushka deklaroi sot se "ne si...

Vetingu, seanca dëgjimore me gjyqtarin Izet Dushaj dhe prokurorin Lorenc Mërkuri

TIRANË 21 shtator /ATSH-I.Vata/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar sot një seancë dëgjimore me subjektin e rivlerësimit Izet Dushaj. Subjekti i rivlerësimit Izet...

Vetingu në polici, konfirmohet në detyrë Erjana Pjetri, specialiste në SHÇBA

TIRANË 20 shtator /ATSH-I.Vata/ Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit konfirmoi në detyrë Erjana Vangjel Pjetrin, me funksion specialiste në Sektorin e Sigurisë së Personelit...

Kim: SHBA mbështesin fuqishëm zbatimin e Reformës në Drejtësi

TIRANË 13 shtator /ATSH-I.Vata/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me komisionerët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në...

390 prokurorë e gjyqtarë të vetuar nga nisja e procesit, 139...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Rreth 390 gjyqtarë dhe prokurorë janë përballur deri tani me organin e Vetingut, proces kyç i cili ka nisur që në...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren Evjeni Sinojmeri

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Evjeni Sinojmeri, gjyqtare pranë Gjykatës së Apelit Tiranë, është shkarkuar këtë të premte në mëngjes nga detyra nga Komisioni i Pavarur...

Vetingu/ KPK konfirmon në detyrë Besjana Garxenajn, gjyqtare në Gjykatën e Durrësit

TIRANË, 22 prill /ATSH – I. Vata/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë, Besjana Garxenajn, gjyqtare pranë Gjykatës së Rrethit...

Vetingu/ Shkarkohet prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Kolë Hysenaj

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar të hënën nga detyra prokurorin e Prokurorisë së qarkut Tiranë, Kolë Hysenaj. Mëngjesin e sotëm,...

Basha: Do angazhohemi për vetingun e politikanëve, 25 prilli dita e...

TIRANË, 21 mars/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se "PD qëndron garant për të bërë realitet zotimet për vetingun e politikanëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA