Ballina Etiketimet Vendim

Etiketim: Vendim

Plotësimi i vakancave për drejtues në 10 Prokurori/ Kandidatura vetëm në...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës ku miratoi disa vendime të rëndësishme. Në mbledhjen e sotme KLP...

Vetingu/ KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit Tiranë, Shkëlqim Mustafa

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra subjektin e rivlerësimit, Shkëlqim Mustafa, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. KPK njoftoi...

Shqipëria, 250 mijë euro ndihmë Kroacisë për rilindjen e Petrinjas pas...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Shqipëria i dhuron Kroacisë 250 mijë euro si ndihmë për rilindjen e Petrinjas, pas tërmetit shkatërrimtar. Lajmin e bëri të ditur sot...

Pas vendimit për rritjen me 40% të pagave, qeveria i hap...

TIRANË, 25 dhjetor/ATSH/ Qeveria shqiptare miratoi ndryshimet në ligjin “Për kompetencat për përcaktimin e pagave dhe të shpërblimeve”, çka i hap rrugën dhënies së...

Procedurat e aplikimit për regjistrimin e të dhënave në regjistrin e...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave përcaktoi sot procedurat e aplikimit për regjistrimin e të dhënave në regjistrin e pronarëve përfitues. Sipas vendimit, aplikimi për...

Ngrihet drejtoria për zgjidhjen alternative të mosmarrëveshjeve ndërmjet konsumatorit e tregtarit

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për krjimin dhe mënyrën e organizimit e të funksionimit të Drejtorisë së Përgjithshme për Zgjidhjen...

Miratohet metodologjia kombëtare e llogaritjes së performancës së energjisë në ndërtesa

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi metodologjinë kombëtare të llogaritjes së performancës së energjisë në ndërtesa. Sipas vendimit të miratuar sot nga qeveria, të...

Këshilli i Ministrave miraton marrëveshjen për lëvizjen e lirë Shqipëri-Serbi me...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi marrëveshjen ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së Serbisë, për lëvizjen...

Nga 1 janari paga minimale në vend 30 mijë lekë/Miratohet vendimi

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për rritjen me 4 mijë lekë të pagës minimale nga data 1 janar i vitit...

Pension i veçantë familjes së Klodian Rashës/ Vendimi publikohet në Fletoren...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Vendimi i Këshillit të Ministrave për dhënien e trajtimit të veçantë familjes së të ndjerit Klodian Rasha, i vrarë nga një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA