Ballina Etiketimet Vasilika Hysi

Etiketim: Vasilika Hysi

Hysi: Ashpërsim të dënimeve për krimet mjedisore

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi kërkoi sot ashpërsim të dënimeve për krimet mjedisore. Duke folur sot në Kuvend ku po...

Transformim total i një hapësire të degraduar/ Një park i vogël...

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Një tjetër hapësirë çlodhëse dhe argëtimi i shtohet banorëve dhe fëmijëve të njësisë administrative nr. 2 në Tiranë. Një hapësirë tërësisht...

“As listat, as koalicionet nuk dolën papritmas në axhendë”/ Hysi: Partitë...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi u shpreh sot se çështja e listave të hapura dhe e koalicioneve parazgjedhore nuk kanë...

COVID-19/ Komisioni i Ligjeve diskutoi pagesën e qirasë për biznesin e...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut në mbledhjen e sotme të zhvilluar on-line, në drejtimin e...

Konstituohet bordi i ri i revistës “Kuvendi”

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ - Konstituohet bordi i ri i revistës “Kuvendi” Nën drejtimin e nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi sot u zhvillua mbledhja e...

Ratifikimi i marrëveshjes për anëtarësimin në NATO, Hysi në seancën solemne...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ - Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ratifikoi me uninamitet marrëveshjen për anëtarësimin në NATO Zëvendëskryetarja e Kuvendit të Shqipërisë,  Vasilika Hysi,...

100 vjet nga Kongresi i Lushnjës/ Hysi: Ditë reflektimi, Milo: Riformatoi...

TIRANË, 21 janar /ATSH-Gjergji Mima/ -Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi e ka cilësuar si një ditë reflektimi 21 janarin ku sot shënohet 100-vjetori i...

Paketa antishpifje/ Hysi: Balancë mes lirisë së shprehjes dhe të drejtave...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ -Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi  theksoi se me paketën ligjore antishpifje të miratuar sot në Kuvend mundësohet që të...

Kushtetuesja drejt rifunksionimit, Hysi: Vendosmëri për zbatimin e Reformës në Drejtësi

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Nënkryetarja e Kuvendit, deputetja e PS, Vasilika Hysi deklaron se Gjykata Kushtetuese është drejt rifillimit të funksionimit të saj. Sipas Hysit, votimi...

Hysi: Integrimi në BE, rruga e zgjedhur kohë më parë dhe...

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ U zhvillua sot në Parlamentin e Hungarisë takimi i nëntë i kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Europës Juglindore. Në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA