Ballina Etiketimet Varreza

Etiketim: Varreza

DANIMARKË – Të panjohur përdhosin varret e hebrenjve

STOKHOLM, 10 nëntor /ATSH-DPA/ - Policia daneze deklaroi se ka nisur një hetim për përdhosjen e disa varreve të hebrenjve në Danimarkën Perëndimore. Dhjetëra gurë...

Tepelenë, inspektim për ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë në fshatin...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Në kantierin e Sajmolës në fshatin Dragot në Tepelenë u zhvillua një vizitë pune në varrezat e ushtarëve grekë, nga një...

FOTO/ Homazhe në nderim të figurës së ish-deputetit, Azem Hajdari

TIRANË, 12 Shtator /ATSH/ Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990,...

Foto/ Varrezat e dëshmorëve në Berat të amortizuara, nis rehabilitimi intensiv

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Ambientet e varrezave ku prehen heronjtë e luftës për çlirimin e Beratit po i nënshtrohen rehabilitimit për shkak të pamjeve jo...

FOTO/ 75-vjetori i Çlirimit të atdheut, bashkia e Tiranës rehabiliton Varrezat...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/ Në prag të 75-vjetorit të Çlirimit të atdheut, bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit kanë nisur ndërhyrjet në...

Qeveria i hap rrugë realizimit të projektit për ndërtimin e varrezave...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ - Qeveria miratoi shpronësimin për interes publik të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga realizimi i projektit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA