Ballina Etiketimet Variant

Etiketim: variant

BioNTech optimist për efikasitetin e vaksinës kundër variantit indian

FRANKFURT, 28 prill /ATSH-AFP/ - Themeluesi dhe drejtori i laboratorit BioNTech, Ugur Sahin u shpreh sot optimist p[r efikasitetin e vaksinës së tij, zhvilluar...

GREQI – Zbulohet një rast me variantin indian të COVID-19

ATHINË, 25 prill /ATSH-AFP/ - Një rast i variantit indian të COVID-19, shkaktar i shpërthimit epidemik në Indi, u zbulua në Greqi, njoftuan sot...

COVID-19 – Varianti britanik më infektues, por i paaftë për rritjen...

LONDËR, 13 prill /ATSH-DPA/ - Varianti i koronavirusit, i zbuluar së pari në Kent dhe tani mbizotërues në Britaninë e Madhe dhe vende të...

COVID-19 – Vaksina AstraZeneca funksionon më mirë kundër varianteve

LONDËR, 19 mars /ATSH-DPA/ - Vaksinat e Oxford/AstraZeneca dhe Pfizer/BioNTech mund të jenë më efikase kundër variantit brazilian të COVID-19 nga sa mendohej, sugjeron...

Me variantet e COVID-19, një metër distancë nuk mjafton

ROMË, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Variantet e virusit SARS-Cov-2 karakterizohen nga një rritje prej 40 % e distancës së transmetueshme dhe një metër larg...

BELGJIKË – Varianti britanik i COVID-19 rrit shtrimet në spital dhe...

BRUKSEL, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Varianti britanik i COVID-19, që u shfaq në fund të vitit 2020 dhe që është më ngjitës, tani është...

COVID-19 – Spahn: Varianti britanik po përhapet me shpejtësi në Gjermani

BERLIN, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Varianti më infektiv i COVID-19, i zbuluar për herë të parë në Britaninë e Madhe, po përhapet me shpejtësi...

GJERMANI – Zgjaten ndalimet e hyrjes nga vendet me variante të...

BERLIN, 16 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet kufitare që ndalojnë shumicën dërrmuese të njerëzve të hyjnë në Gjermani nga zonat e konsideruara me rrezik të...

DANIMARKË – Progresi i variantit britanik i COVID-19 gjithnjë e më...

KOPENHAGË, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Ndërkohë që situata duket nën kontroll në Danimarkë, varianti britanik i koronavirusit po qarkullon gjithnjë e më shumë. Varianti i...

Përzierja e dy antitrupave, terapia e re kundër varianteve të COVID-19

ROMË, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kompanitë farmaceutike “Eli Lilly”, “Vir Biotechnology” dhe “GlaxoSmithKline” kanë njoftuar një bashkëpunim për të vlerësuar kombinimin e dy terapive...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA