Ballina Etiketimet Vaksinime

Etiketim: vaksinime

Vaksinimi masiv antikovid/ 816.556 mijë vaksinime që nga nisja e fushatës...

TIRANË, 9 qershor /ATSH/ Që nga fillimi i fushatës “Shqipëria Buzëqesh” janë kryer 816.556 vaksina antikovid në vend. Lajmin e bëri të ditur ministrja e...

Vaksinimi masiv antikovid/ 800 mijë vaksinime që nga nisja e fushatës...

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ Që nga nisja e fushatës kombëtare të vaksinimit antikovid “Shqipëria buzëqesh” në vendin tonë janë kryer 800 mijë vaksinime. Lajmin e...

Kosovë/ Procesi i vaksinimit vijon pa probleme, mbi 80 mijë qytetarë...

PRISHTINË, 6 qershor /ATSH/ Vaksinimi i qytetarëve të Kosovës ka vazhduar edhe këtë të diel. Deri në mesditë u vaksinuan 837 persona. Koordinatori i Qendrës...

Liri më e madhe për rumunët e vaksinuar

BUKURESHT, 28 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria rumune deklaroi se pret të lehtësojë më tej masat e vendosura për të përmbajtur koronavirusin, së bashku me...

“Shqipëria buzëqesh”/ 750 mijë vaksinime antikovid në vend

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur sot se janë kryer 750 mijë vaksinime që prej fillimit...

Mbi 59 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë

PRISHTINË, 26 maj /ATSH/ Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, po vazhdon procesi i vaksinimit të qytetarëve. Në nivel vendi...

“Shqipëria buzëqesh”/ Mbi 736 mijë vaksinime antikovid në vend

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur sot se janë kryer mbi 736 mijë vaksinime që prej...

COVID-19 – Japonia hap vaksinodromet e para

TOKIO, 24 maj /ATSH-AFP/ - Japonia hapi sot qendrat e para të vaksinimit në masë kundër koronavirusit, në kuadër të përshpejtimit të fushatës së...

Vijon pa u ndalur vaksinimi antikovid/ 60 mijë dozat e vaksinës...

TIRANË, 24 maj/ATSH/ Në kuadër të fushatës "Shqipëria buzëqesh" deri tani në gjithë vendin janë kryer 716,616 vaksinime, prej tyre 243,776 qytetarë i kanë...

Kosovë/ Vaksinohen mbi 55 mijë qytetarë

PRISHTINË, 21 maj /ATSH/ Nga fundi i marsit kur nisi vaksinimi antikovid në Kosovë e deri më sot janë vaksinuar mbi 55 mijë qytetarë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA