Ballina Etiketimet Vaksinim

Etiketim: Vaksinim

Vaksina anti-COVID mund të merret njëkohësisht me atë të gripit stinor

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik informoi sot qytetarët se mund të vaksinohen njëherësh kundër COVID-19 dhe gripit stinor. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Brataj: Vaksina anti-COVID mbron nga Omicron

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj deklaroi sot se "vaksina anti-COVID të mbron edhe nga varianti Omicron". I ftuar në një...

Gratë shtatzëna, apel për t’u vaksinuar ndaj COVID-19

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Gratë shtatzëna janë shumë të rrezikuara nga komplikacionet e shkaktuara nga COVID-19, ndaj vaksinimi i tyre rekomandohet gjerësisht nga ekspertët e...

Apeli i moderatores Vjollca: Vaksinimi, drita në fund të tunelit

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Moderatorja e njohur, Luana Vjollca i bashkohet zërave publikë që po apelojnë për vaksinimin anti-COVID. Në një rrëfim të saj, Vjollca apelon...

Rama ndan dëshmitë e të prekurve nga COVID: Kur përballesh me...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot dëshmitë e disa pacientëve të shtruar në spitalet COVID, të cilët bëjnë thirrje për vaksinim. "Kur përballesh...

Mjeku Alimehmeti: Vaksinimi mbron edhe nga varianti Omicron

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti bëri sot apel për t'u vaksinuar kundër COVID-19, si mënyra më e mirë për të mbrojtur shëndetin. I...

COVID-19 – Italia miraton vaksinimin e 5-11 vjeçarëve

ROMË, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Italiane e Barnave, AIFA, njoftoi se ka miratuar vaksinën kundër koronavirusit të Pfizer/BioNTech për fëmijët nga mosha 5...

Varianti Omicron, Manastirliu apelon për vaksinim: Rikalibrim i masave në varësi...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” tha se të...

COVID-19 – OECD: Përshpejtim i vaksinimit për të frenuar rënien ekonomike

PARIS,  1 dhjetor /ATSH-AFP/- Stabiliteti ekonomik i botës do të varet nga vaksinimi sipas Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) e cila u...

COVID-19 – Scholz pro vaksinimit të detyrueshëm

BERLIN, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kancelari i ardhshëm gjerman, Olaf Scholz, tha sot se është në favor të vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19 për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA