Ballina Etiketimet Ushtri

Etiketim: ushtri

GREQI – Autoritetet kërkojnë ndihmën e ushtrisë për përballimin e motit...

ATHINË, 17 shkurt /ATSH-ANA/ - Ushtrisë greke iu kërkua të ndihmojë në pastrimin dhe riparimin e rrugëve dhe prerjen e pemëve për të lehtësuar...

“Defender Europe 21”/ Peleshi pret gjeneralin amerikan: Zhvillimi i saj në...

TIRANE, 3 shkurt/ATSH/ Shqipëria dhe Forcat e Armatosura vijojnë përgatitjet për të mikpritur “Defender Europe 21”, një nga stërvitjet më të mëdha të ushtrisë...

ATHINË – Kontratë Greqi-Francë për blerjen e 18 avionëve Rafale

ATHINË, 25 janar /ATSH-AFP/ - Greqia nënshkroi sot një kontratë për blerjen e 18 avionëve luftarak Rafale në Francë, duke rritur gjithashtu partneritetin e...

SHBA – Rriten masat e sigurisë para betimit të Joe Biden

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AA/ - Para ceremonisë së betimit të presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden, në ndërtesën e Kongresit dhe përreth në...

COVID-19 – Biden përfshin ushtrinë në fushatën e vaksinimit

UASHINGTON, 16 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden do të punësojë persona edhe nga Garda Kombëtare dhe Mbrojtja Civile për të...

PHENIAN – Kim Jong Un njofton zgjerimin e kapaciteteve bërthamore

PHENIAN, 7 janar /ATSH-DPA/ - Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un dëshiron të zgjerojë ndjeshëm potencialin ushtarak të vendit, pavarësisht sanksioneve ndërkombëtare...

Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së Forcave të Armatosura

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së Forcave të Armatosura. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka e cila...

SLLOVENI – Rritje e ndjeshme e investimeve në mbrojtje

LUBJANË, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Parlamenti slloven miratoi akordimin e 780 milionë eurove për investime ushtarake gjatë gjashtë viteve të ardhshme. Ministri i Mbrojtjes, Matej...

COVID-19 – Ushtria zvicerane përforcon spitalet e mbingarkuara

GJENEVË, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria zvicerane njoftoi sot rritjen e përforcimit ushtarak për spitalet e mbingopura nga vala e dytë e COVID-19. Ushtria mund...

Edhe holandezet në shërbimin ushtarak

AMSTERDAM, 22 tetor /ATSH-AA/ - Të gjitha vajzave 17-vjeçare në Holandë, përfshirë princeshën Catharina-Amalia, këtë javë do t'u dërgohet ftesë për kryerjen e shërbimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA