Ballina Etiketimet Ushqimet

Etiketim: ushqimet

COVID-19/ Ndihma ushqimore tek familjet në nevojë në çdo bashki

  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/202863984374083/ TIRANË, 21 mars /ATSH/- Bashkitë po i gjenden pranë familjeve në nevojë, në të gjithë vendin, në këto ditë të vështira të përhapjes së...

Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni probleme me tiroiden

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ Hipotiroidizmi ose mosfunksionimi i tiroides është një problem serioz, i cili kërkon trajtimin e duhur. Tiroidja ka një rol shumë...

Kura natyrale kundër helmimit nga ushqimi

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ Efektet e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak, kurse të tjerë dhe të...

Disa produkte ju ndihmojnë ta menaxhoni ankthin sa më mirë

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ - Ankthi është një nga sëmundjet më të zakonshme dhe të përhapura në ditët e sotme, pavarësisht se një pjesë...

Ushqimet të cilat mund t’i konsumoni në verë dhe kanë pak...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ - Marrja e kalorive të tepërta është një nga shqetësimet më të mëdha për të gjithë ata që kujdesen për...

Ushqimet që mposhtin vapën në ditët e nxehta

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ - Janë disa ushqime që ju ndihmojnë të mbani në kontroll temperaturat e larta dhe trupi juaj të qëndrojë i...

Ushqimet që ulin kolesterolin

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ - Ndryshimi i ushqimeve që hani mund të ulë kolesterolin dhe të përmirësojë yndyrnat në gjak. Duke shtuar në dietë...

Disa ushqime na plakin para kohe

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo...

Problemet e lëkurës zgjidhen vetëm me ushqimin e duhur

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Lëkura është organi më i madh i trupit të njeriut, dhe mund të na thotë shumë gjëra në lidhje...

Këtë pranverë, kushtojini rëndësi ngjyrave të ushqimeve

TIRANË, 20 prill /ATSH/ - Me ardhjen e pranverës shpërthejnë ngjyrat dhe dëshira për t’u ndjerë më të lehtë dhe në formë. Dhe në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA