Ballina Etiketimet USAID

Etiketim: USAID

“Drejtësi për të Gjithë”/ USAID mbështet Forumin e Grave Gjyqtare Shqiptare

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Projekti i USAID-it “Drejtësi për të Gjithë” mbështet Forumin e Grave Gjyqtare Shqiptare. Forumi nisi si një mënyrë për të përkrahur...

Rritja e eksporteve të bimëve mjekësore/ 2.5 milionë dollarë për ndërtimin...

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ Eksportet shqiptare të bimëve mjekësore dhe aromatike po kryesojnë në tregjet europiane dhe të SHBA-së. Sipas statistikave zyrtare 75% e sherbelës...

Dita Ndërkombëtare e Barazisë së Gruas/ Koleksion biografish në mirënjohje të...

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ - Sot është Dita Ndërkombëtare e Barazisë së Gruas. Gratë e profesioneve të ndryshme kontribuojnë në shoqërinë shqiptare, por, zakonisht, historitë...

“Drejtësi për të Gjithë”/Aplikacioni nga USAID për aksesimin në të dhënat...

TIRANË, 21 gusht /ATSH/ Një aplikacion nga USAID do të mundësojë aksesin në të dhënat gjyqësore, përmes kioskave ose Pikave të Informacionit, të lehta...

USAID përfshin 12 juristë të rinj në inventarizimin e 35 mijë...

TIRANË, 13 gusht /ATSH/ Programi i USAID-it "Drejtësi për të Gjithë", në bashkëpunim me Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Gjykatën e Lartë, ka përfshirë...

14 gra nga Tushemishti trajnohen për diversifikimin e produkteve tradicionale

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -  USAID, përmes programit PLGP/Gratë për Paqen dhe Sigurinë, zhvilloi seanca trajnimi për gratë prodhuese të ushqimit dhe artizanatit tradicional në...

Kim: Të rinjtë drejtues në shoqëri janë rruga drejt ndërtimit të...

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ "Të rinjtë drejtues në shoqëri janë rruga drejt ndërtimit të një të ardhmeje më të ndritur, më të begatë dhe...

Sistemet e Menaxhimit të Energjisë/ USAID mbështet krijimin e rrjetit të...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ Instalimi dhe mirëmbajtja e matësave të energjisë elektrike, synon parandalimin e vjedhjeve të energjisë elektrike dhe rrit eficiencën e menaxhimit...

Kultivimi i bimëve mjekësore/ Projekti i USAID mbështet 47 fermerë në...

TIRANË, 5 qershor /ATSH/ Shqipëria është një vend i pasur me bimë mjekësore dhe aromatike dhe aktor kryesor në eksportin e tyre në tregjet...

Mbështetja e SHBA-së/ Nis zbatimi i marrëveshjes për uljen e çështjeve...

TIRANË, 6 maj/ ATSH-A. Fortuzi/ Ka nisur zbatimi i Marrëveshjes së Mirëkuptimit të nënshkruar rishtazi mes Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe USAID, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA