Ballina Etiketimet Urim

Etiketim: urim

Basha uron SHBA-në me fjalët e Deklaratës së Pavarësisë

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Bashak ka uruar 242- vjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përmes fjalëve, pjesë...

Thaçi uron Erdoganin për fitoren në zgjedhje

PRISHTINË, 25 qershor/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan me rastin e fitores në zgjedhjet e...

Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit

TIRANË, 15 maj/ATSH/- Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit, që nis ditën e nesërme. Përmes një...

Pacolli uron besimtarët për muajin e Ramazanit

TIRANË, 15 maj/ATSH/- Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë...

Kreu i KMSH urim për muajin e Ramazanit

TIRANË, 15 maj/ATSH/- Praktikantët e besimit mysliman nisin të mërkurën muajin e agjërimit, privimit me vetëdije nga ushqimi prej agimit deri në perëndim të...

Meta uron Gjukanoviç: Forcim të marrëdhënieve mes dy vendeve tona

TIRANË, 16 prill/ATSH/.- Presidenti Ilir Meta uroi sot Milo Gjukanoviç për fitoren që në raundin e parë të zgjedhjeve të djeshme presidenciale në Mal...

Kosova 10 vjet më parë vendosi themelet e konsolidimit si shtet

PRISHTINË, 9 Prill/ATSH/.- Kryeministri Ramush Haradinaj uroi sot qytetarët kosovarë me rastin e 10-vjetorit të hartimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, të cilën...

Thaçi uron festën e Pashkëve

PRISHTINË, 31 Mars/ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, uroi sot të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve. "Festat fetare gjithmonë shërbejnë për ta...

Pacolli: Greqia të rishqyrtojë njohjen e Kosovës

  PRISHTINË, 25 mars/ATSH/.- Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behxhet Pacolli, uroit sot shtetin dhe popullin grek me rastin e shënimit të përvjetorit të Pavarësisë,...

FOTO/ Festohet Sulltan Novruzi, Baba Mondi uron besimtarët bektashinj

TIRANË, 22 Mars/ATSH/- Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Baba Mondi uroi sot besimtarët bektashinj, në mjediset e Selisë së Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA