Ballina Etiketimet Ure

Etiketim: Ure

Realizohet gjysma e punimeve në Urën e Tapizës/ Berberi: Përfundon brenda...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Punimet për ndërtimin e urës së re të Tapizës, e cila pritet të përfundojë brenda këtij viti, po ecin me ritme...

Korçë/ Nis puna për ndërtimin e urës në fshatin Voskop

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes, në Korçë ka filluar puna për ndërtimin e urës në fshatin Voskop. Ndërtimi i kësaj ure...

Miratohet fondin për rindërtimin e urës në Lezhë dhe dy objekte...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, në vlerën 294 682 990.44 (dyqind e nëntëdhjetë e katër...

Lezhë/ Drejt përfundimit ura në fshatin Kalivaç, zgjidhje 1500 banorëve të...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Forcat e Armatosura në bashkëpunim me bashkinë Lezhë përfundojnë së shpejti urën në fshatin Kalivaç duke i dhënë zgjidhje problemit të...

Ura e Ali Pashës, në Tepelenë, një aset i çmuar i...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Ura e Ali Pashës, në Tepelenë, një aset i çmuar i mbetur nga lashtësia do tu kthehet turistëve e rikonstruktuar. Ministrja e...

Riparohet ura e Stërmasit, siguri më e lartë për drejtuesit e...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar riparoi urën e dëmtuar në fshatin Stërmas në dalje të Tiranës duke vendosur parmakët anësorë. Deputetja Mimi Kodheli deklaroi...

U dëmtua nga reshjet në janar/ FA-të ndërtojnë urën në fshatin...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Forcat e Armatosura po ndërtojnë urën në fshatin Brret të bashkisë Krujë, e cila u shemb si pasojë e reshjeve të...

Reshjet dëmtojnë rrugën në Shezë të Peqinit, Balla: Gati projekti i...

TIRANË, 2 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Kryetari i grupi parlamentar të PS-së, Taulant Balla ishte sot në Peqin, ku pa nga afër situatën e...

Hapet ura lidhëse mes Paskuqanit dhe Tiranës, lehtësohet lëvizja për 70...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Ura e re që lidh Paskuqanin me Tiranën u hap duke lehtësuar lëvizjen drejt kryeqytetit për 70 mijë banorë. Kryeministri Edi Rama...

Shembull i bashkëpunimit të banorëve me bashkinë/ Montohet ura tip Bejli...

TIRANË, 30 dhjetor/ ATSH/ Prej ditës së nesërme përroi i Rrvishtit në fshatin Midhë të njësisë administrative Qelëz nuk do të jetë më kërcënim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA