Ballina Etiketimet UNESCO

Etiketim: UNESCO

Shqipëria feston me 7 pasuri në UNESCO, në 2019 i bashkohet...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2230944153849626/ TIRANË,16 tetor /ATSH/ - Shqipëria feston sot 60-vjetorin e anëtarësimit në UNESCO. Nga Parku i Butrintit deri tek Liqeni i Pogradecit, 7 pasuri të...

Liqeni i Ohrit në UNESCO, në qershor 2019

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit është propozuar për t’u përfshirë në Listën e Trashëgimisë Mikse Natyrore dhe Kulturore Botërore...

FOTO / Liqeni i Ohrit, pasqyra natyrore ku bashkohet qielli me...

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Rajoni i Liqenit të Ohrit ka vlera të jashtëzakonshme natyrore dhe kulturore dhe ofron një peizazh mahnitës dhe potencial për...

GJENEVË – UNESCO: 750 milionë persona në botë janë analfabetë

GJENEVË, 9 shtator /ATSH-AA/ - Edhe pse numri i personave që dinë të shkruajnë dhe të lexojnë është rritur ndjeshëm në 50 vitet e...

UNESCO vlerëson Shqipërinë, model për t’u ndjekur në rajon

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ - UNESCO jo vetëm ka vlerësuar modelin shqiptar të zhvillimit në drejtim të mbrojtjes dhe kujdesit ndaj monumenteve të kulturës,...

Auron Tare në krye të Këshillit Shkencor të Pasurive Botërore Nënujore...

TIRANE, 25 Prill/ATSH/- Për herë të parë, kryetari i Këshillit Shkencor dhe Teknik të Pasurive Botërore Nënujore në Unesco do të drejtohet nga një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA