Ballina Etiketimet Uje

Etiketim: uje

Në përfundim të mandatit të tretë Vlora do ketë 24 orë...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, në përfundim të mandatit të tretë Vlora do të ketë 24 orë ujë. Në një...

Investimet në ujësjellës/ Merr fund pritja dhjetëravjeçare e fshatrave të Mirasit,...

TIRANË, 30 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në njësinë administrative Miras, Devoll, ku më në fund pritja dhjetëra e dhjetëravjeçare e fshatrave të...

Situata në lumin Vjosë më e qetë/ Klosi: Lajm i mirë,...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Në urën e Mifolit në Novoselë të Vlorës situata është përmirësuar dhe gjendja e lumit Vjosa paraqitet më e qetë. Ministri i...

Vetitë e shumta të ujit të ngrohtë me limon

ROME, 13 dhjetor /ATSH/- Fillimi i ditës me një filxhan ujë të ngrohtë me gjysmë kokërr lëng limoni është një metodë e thjeshtë dhe...

Investimet në kantieret e ujit/ Në periudhën 2014-2019 u financuan 514...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama informoi sot se në periudhën 2014-2019 për ujin e pijshëm janë investuar 514 milionë euro, prej të...

Furnizimi me ujë të pijshëm në nivel kombëtar/ Nga 10 orë...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Në nivel kombëtar furnizimi me ujë të pijshëm mesatarisht në Shqipëri ishte rreth 10 orë në ditë, dhe sot jemi...

Kantieri i ujit në Rubik/ Ritme të larta për të garantuar...

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "kantieri i ujit në Rubik vijon punën me ritme të larta për të garantuar furnizimin...

Ujë në Hënë?! Edhe më shumë nga sa pritej

PARIS, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Një lajm i mirë për astronautët, në Hënë ka edhe më shumë ujë nga sa pritej, i bllokuar në...

Kantieri i ujit në Bulqizë/ Transformohet rrjeti i vitit 1985, ujë...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Kantieri i ujit të Bulqizës dhe fshatrave përreth transformon një rrjet të vitit 1985, duke e zëvendësuar me 14.4 kilometra linjë...

60 vite pa investime/ Transformohet rrjeti i ujësjellësit në Lushnjë, ujë...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Kantieri i ujit në Lushnjë do të transformojë një rrjet të 60 viteve më parë, duke garantuar furnizim 24 orë me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA