Ballina Etiketimet Turizem

Etiketim: turizem

Krifca: Rritje e mbështetjes financiare për bujqësinë e turizmin

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, së bashku me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit,...

Shqipëria bëhet anëtare e Konventës kuadër për etikën në Turizëm

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Shqipëria bëhet anëtare e Konventës kuadër për etikën në turizëm. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro deklaroi se qeveria miratoi...

“Petit Futé”: Arsyet e suksesit të boom-it të turizmit mjekësor në...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Revista franceze "Petit Futé" i ka kushtuar një shkrim turizmit mjekësor në Shqipëri, duke e konsideruar vendin tonë si një nga...

Forcim i bashkëpunimit mes aeroporteve, operatorëve turistikë dhe qeverisë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali priti sot në takim përfaqësues të "Tirana International Airport" dhe "Kukës International...

Turizmi, ndikim në rritjen e punësimit të të rinjve

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Nxitja e punësimit të të rinjve, një prioritet i vazhdueshëm për Shqipërinë, është një ndër objektivat kryesorë të bashkëpunimit që...

Shqipëria, 12 seri të dedikuara në reality show-n e famshëm holandez...

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Shqipëria është destinacioni i radhës i reality show-t të famshëm holandez "Kush është i infiltruari", duke promovuar destinacionet turistike shqiptare ndaj...

Anketa për turizmin, INSTAT: 56,4 % e udhëtimeve drejt Shqipërisë, për...

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ Shqipëria tërhoqi gjatë vitit 2020, një fluks disa herë më të shtuar të udhëtimeve të turistëve të huaj dhe vizitorëve,...

Punimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës nisin në 28 nëntor

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Në 28 nëntor do të nisin punimet për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës. Kështu deklaroi sot në Kuvend, Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit...

Shqipëria turistike në edicionin 2022 të britanikes “Bradt Guides”

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Shtëpia Botuese britanike "Bradt Guides", e mirënjohur botërisht për guidat prestigjoze turistike ka përfshirë Shqipërinë në edicionet speciale të vitit 2022. Lajmin...

Rama publikon pamje nga Dardha: Destinacion turistik plot gjallëri

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/- Fshati Dardhë në lartësinë e 1344 metrave dhe 20 kilometra në juglindje të Korçës është tashmë një nga fshatrat turistikë më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA