Ballina Etiketimet TRANFORMIM

Etiketim: TRANFORMIM

VIDEO/Transformimi i Parkut Rinia/ Çallpani për ATSH-në: Në 1 qershor, një...

TIRANË, 7 mars/ATSH-Z.Tosku/ Rreth 80% e punimeve për transformimin e Parkut Rinia në një park qendror të qytetit që do të shërbejë jo vetëm...

Tiranë, transformohet blloku i banimit “Frederik Shiroka”

TIRANË, 11 janar/ATSH/-Nga rrugët me çakull e gropa pa fund, ku mungonte thuajse çdo element i zhvillimit urban, blloku i banimit “Frederik Shiroka” në...

Ndërhyrje e re në Tiranë, projekti që lidh sheshin “Skënderbej” me...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ - Në buxhetin e këtij viti, bashkia e Tiranës ka parashikuar financimin e disa projekteve të reja, implementimi i të cilave...

Transformimi i Piramidës dhe programet inovative që nisin këtë vit

TIRANË, 2 janar/ATSH/-Në buxhetin 2019, Bashkia e Tiranës ka parashikuar financimin e disa projekteve të reja, implementimi i të cilave do të ndikojë në...

Foto/ Një nga zonat në Tiranë, ku në vend të mbeturinave...

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Një nga zonat që ka pësuar një trasformim total në kryeqytet është Parku i madh i Liqenit. Agjencia e Parqeve dhe...

Piramida, qendër për brezin e parë të fëmijëve që do të...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ - Piramida do të pësojë një transformim të madh duke kaluar nga një simbol i një regjimi të egër në një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA