Ballina Etiketimet Tragete

Etiketim: tragete

Deti i trazuar shkakton vonesa në nisjen e trageteve nga Bari...

TIRANË, 25 janar/ATSH/ Katër tragetet që lundrojnë në linjat Durrës-Bari dhe Bari-Durrës janë nisur me disa orë vonesë nga portet respektive në të dy...

Durrës/ Moti i keq nuk krijon probleme, po përpunohen 6 anije...

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Moti i keq dhe deti i trazuar gjatë natës së kaluar nuk kanë krijuar probleme në lundrimin e trageteve nga porti...

Durrës, 262 mijë udhëtarë dhe 642 mijë tonë mallra me tragete...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Pavarësisht kufizimeve nga pandemia për lëvizjen e udhëtarëve, tragetet e linjave Durrës-Bari/Ankona, kanë vijuar lundrimet e tyre në funksion të transportit...

Durrës, lundrimet detare vijojnë të shfrytëzohen vetëm për transportin e mallrave

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Lundrimi i trageteve në Portin e Durrësit që prej 10 marsit 2020 shfrytëzohet vetëm për transportin e mallrave nga vendi ynë...

Moti i keq, vonesa në nisjen e trageteve të linjës Durrës...

-Në kalata vijon përpunimi i anijeve me mallra- TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Dy tragetet e linjës Durrës – Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën...

Moti i keq/ Porti i Durrësit nuk paraqet probleme, trageti i...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Në portin e Durrësit nuk paraqitet asnjë problem për shkak të motit të keq. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur për ATSH-në...

Durrës/ Fundjava e parë e 2020, tragetet dyfishojnë numrin e lundrimeve

TIRANË, 4 janar/ATSH/- Gjatë ditës së sotme dhe nesërme tragetet do të dyfishojnë lundrimet e tyre me portet e Italisë, me qëllim fluksin e...

Durrës,  778 554 udhëtarë vendas dhe të huaj me tragete në...

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/- Të dhënat e transportit të udhëtarëve dhe mallrave me tragete nga porti i Durrësit gjatë periudhës janar – tetor 2019 dëshmojnë...

Durrës/ Tragetet çdo ditë mesatarisht 2,654 udhëtarë dhe 771 automjete në...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/- Tragetet e linjave Durrës-Bari, Durrës-Ankona dhe Durrës-Trieste e kthim gjatë periudhës janar-gusht të këtij viti kanë transportuar mesatarisht 2654 udhëtarë në...

Sezoni veror në Durrës/ Mbi 450 mijë udhëtarë me tragete

TIRANË, 17 shtator/ATSH/- Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës–Bari, Durrës–Ankona dhe Durrës–Trieste e kthim gjatë stinës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA