Ballina Etiketimet Test

Etiketim: test

FDA autorizon testin më të saktë të antitrupave COVID-19

NJU JORK, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Administrata amerikane për Ushqimin dhe Barnat (FDA), autorizoi sot një test të ri të antitrupave COVID-19, që mat...

COVID-19/ Spitalet private unifikojnë dhe ulin në 30% çmimin e tamponit

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Disa prej spitaleve dhe laboratorëve privatë në vendin tonë njoftuan sot unifikimin e çmimit të testit PCR për COVID-19 dhe ta...

SLLOVAKI – Test COVID-19 negativ për udhëtarët në hyrje

BRATISLAVË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Qeveria sllovake ka në plan të kërkojë nga udhëtarët që hyjnë në vend një test negativ COVID-19 të kohëve...

FINLANDË – Marin rezulton negative për COVID-19

HELSINKI, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Pasi u largua nga samiti i BE-së në Bruksel, kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, doli negative për koronavirusin e...

FRANCË – Testet antigjenike në aeroporte në fund të tetorit

PARIS, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Testet antigjenike duhet të fillojnë deri në fund të tetorit në aeroportet franceze, njoftoi sot ministri i deleguar për...

COVID-19 – ”Roche” prezanton një test antigjenik në volume të mëdha

ZYRIH, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Gjiganti farmaceutik zviceran "Roche" do të prezantojë një test të ri antigjenik, i realizueshëm në volume të mëdha për...

SHBA – Trump rezulton sërish negativ me COVID-19

UASHINGTON, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump rezultoi sërish negativ me COVID-19, pas përdorimit të një testi të shpejtë, konfirmoi mjeku i...

MV – Propozohet hapja e kufijve me vendet fqinje pa testin...

SHKUP, 5 tetor /ATSH-AA/ - Komisioni për Sëmundjet Infektive i Maqedonisë së Veriut ka bërë një projektvendim për hapjen e kufijve me Serbinë, Malin...

SHBA – Trump prezanton testin më të shpejtë COVID-19

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të...

ZVICËR – OBSH: 120 milionë teste të shpejta COVID-19 për vendet...

GJENEVË, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Prodhuesit e testeve të reja të shpejta COVID-19 do të lënë mënjanë një të pestën e prodhimit të tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA