Ballina Etiketimet Teatrin Kombëtar Eksperimental ”Kujtim Spahivogli”

Etiketim: Teatrin Kombëtar Eksperimental ”Kujtim Spahivogli”

FOTO/ Tragjedia “Salome” vijon mes emocioneve dhe pasionit për publikun

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Tragjedia “Salome” është e cilësuar si një nga kryeveprat e Oscar Wilde shoqëroi  publikun kryeqytetas gjatë fundjavës në Teatrin...

FOTO/ Fundjava, dy premiera për publikun e vogël

TIRANË, 1 prill /ATSH/ - Fundjava teatrore për vogëlushët ishte mjaft argëtuese me dy shfaqjet me të reja për ta "Ferdinand" dhe "Mendjet e...

FOTO/ Fundjavë artistike për publikun e vogël

TIRANË, 31 janar /ATSH/ - Fundjava po afron dhe vogëlushët i presin dy shfaqje që ata i duan shumë në Teatrin Kombëtar Eksperimental ''Kujtim...

FOTO/ Ngjyrat e Lindjes së Largët rikthehen në skenën e teatrit...

TIRANË,24 tetor /ATSH/ - ”Tri gra dhe Misugi”, dramatizim nga novela e famshme “Çiftja” e shkrimtarit japonez Yasushi Inoue, rikthehet përsëri pas suksesit të...

“Tri gra dhe Misugi” premierë për artdashësit në Teatrin Eksperimental

TIRANË,16 tetor /ATSH/ - ''Tri gra dhe Misugi”, dramatizim nga novela e famshme “Çiftja” e shkrimtarit japonez Yasushi Inoue, vjen premierë për publikun në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA