Ballina Etiketimet Teater

Etiketim: teater

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli” rikthen “Jul Çezarin”

TIRANË, 21 tetor/ATSH-Bledi Naska/ Shekspiri njihet si autori i shumë kryeveprave të dramaturgjisë botërore dhe kujtdo vepre t'i referohesh, ai gjithmonë i flet realitetit,...

“Meta, i vetmi President që do të bëhet kryetar Bashkie”/ Veliaj:...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ “Tirana do të ketë një teatër të ri, 9 herë më të madh e më modern”, deklaroi sot Kryetari i Bashkisë,...

FOTO/ Vepra teatrore “Jul Cezari” shfaqet në Patos, mirëpritet nga publiku

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” shfaqi në fundjavë për publikun e Patosit veprën teatrore “Jul Cezari” përpara Pallatit të Kulturës së...

“Verës Anës Tiranës” mbush mbrëmjet e gushtit, Kame për ATSH-në: Domosdoshmëri...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ “Verës Anës Tiranës” me filmin, muzikën, teatrin, poezinë në teatrin “Kame”, në Ibë është vendtakimi për të gjithë dashamirësit e mbrëmjeve...

FOTO/ Vepra teatrore “Jul Cezari” në Memorialin e Skënderbeut në Lezhë,...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” shfaqi në fundjavë për publikun e Lezhës veprën teatrore “Jul Cezari” në Memorialin e Skënderbeut. Kjo shfaqje,...

Teatri “Zihni Sako” i Gjirokastrës do rikonstruktohet/ Golemi: Transformim hapësirës së...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Në godinën e teatrit "Zihni Sako" në Gjirokastër brenda verës së këtij viti do të nisin punimet për rikonstruksionin e saj. Lajmi...

Robert Ndrenika pro Teatrit të ri: Gjej ngushëllim kur mendoj se...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Artisti i njohur Robert Ndrenika u shpreh sot se për prishjen e Teatrit Kombëtar ka ndjerë po atë dhimbje që ndjen...

Transformimi i Teatrit të Operas dhe Baletit/ Dallimi i madh mes...

TIRANË, 31 maj/ATSH/ "Teatri i Operas e Baletit të Shqipërisë që ka nxjerrë yje me famë botërore, sot ka hyrë në Europë me hapësirën...

Margariti: Për teatrin u dialogua gjatë, por radhët e artistëve ziheshin...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti deklaroi sot se për projektin e Teatrit Kombëtar është dialoguar për një kohë të gjatë me...

Projekti i arkitektit italian që shfaqet si projekt i Teatrit Kombëtar...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Kryeministri Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se projekti origjinal i Teatrit Kombëtar mbeti i papërfunduar, për shkak të sistemit të kohës. Në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA