Ballina Etiketimet Te rinj

Etiketim: te rinj

OBSH: Rritje e ndjeshme e rasteve me COVID-19 te fëmijët dhe...

GJENEVË, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Që nga 24 shkurti përqindja e rasteve të zbuluara me koronavirusin e ri te fëmijët dhe foshnjat është rritur...

ZVICËR – OBSH: Të rinjtë nuk janë të pathyeshëm përballë COVID-19

GJENEVË, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Të rinjtë nuk janë të pathyeshëm përballë COVID-19 dhe duhet të marrin të njëjtat masa paraprake sikurse pjesa tjetër...

Mjeku Gjata: Laboratori i dytë gati prej kohësh, të rinjtë të...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/-Mjeku kirurg njëherazi edhe anëtar i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Arben Gjata deklaroi se laboratori i dytë ishte gati prej kohësh dhe...

COVID-19/ Manastirliu, apel të rinjve: Zbatoni rregullat bazë, mund ta fitojmë...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, u bëri apel sot të rinjve shqiptarë të respektojnë masat kundër përhapjes së...

“Rruga e shkurtër e pasurimit kriminal nuk vlen”/ Lleshaj apel të...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u përcolli një mesazh të rinjve shqiptarë duke i apeluar të mos zgjedhin rrugën e pasurimit...

BRUKSEL – KE: Vendet e BE-së të zgjidhin problemin e papunësisë...

BRUKSEL, 1 korrik /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian u kërkoi sot vendeve të BE-së që të zgjidhin problemin e papunësisë te të rinjtë, e cila...

Basha: Të rinjtë, potencial i madh dhe garanci për qeverisjen e...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ "Shqipëria ka një potencial të jashtëzakonshëm, që po bëhet gati të marrë në dorë fatet e vendit, dhe kjo është rinia...

Shkalla e papunësisë së të rinjve me rënie, ndikim arsimi profesional

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Shkalla e papunësisë së të rinjve shfaq tendencë në rënie. Instituti i Statistikave publikoi raportin mbi tregun e punës për tremujorin e...

Zëri i të rinjve duhet të dëgjohet edhe në situatën COVID-19

TIRANË, 30 prill/ATSH/ Të rinjtë janë agjentë të ndryshimit dhe zëri i tyre duhet të dëgjohet edhe në situatën COVID-19. Me këtë qëllim, Prezenca e...

60 pjesëmarrës të programit YES, sesione online mbi udhëheqjen

TIRANË, 14 prill/ATSH/ 60 pjesëmarrës në programin YES po qëndrojnë në komunikim të vazhdueshëm me drejtuesit dhe njëri-tjetrin për të forcuar aftësitë e tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA