Ballina Etiketimet Tarifa

Etiketim: tarifa

Tarifa të rënda edhe për… verën?

PEKIN, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Qeveria kineze paralajmëroi tarifa prej mbi 200% të importeve australiane të verës duke filluar nga 28 nëntori. Në një deklaratë,...

Durrës, bashkia redukton tarifat e arsimit parashkollor për kategoritë në nevojë

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Bashkia e Durrësit ka reduktuar ndjeshëm tarifat e arsimit parashkollor për kategoritë në nevojë. Vendimi u miratua në Këshillin Bashkiak të Durrësit,...

UASHINGTON – SHBA vendos tarifa të reja për eksportin e aluminit  

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-DPA/ - SHBA njoftoi sot tarifa të reja me vlerë më shumë se 1,9 miliardë dollarë për aluminin e ardhur nga...

BRUKSEL – BE dhe SHBA ulin tarifat doganore për produkte të...

BRUKSEL, 21 gusht /ATSH-DPA/ - BE dhe SHBA ranë sot dakord të ulin tarifat doganore për disa produkte, njoftuan të dy partnerët tregtarë në...

OTAVA – Freeland: Kanadaja do të vendosë kundërmasa ndaj tarifave amerikane

OTAVA, 7 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të vendosë kundërmasa prej 3,6 miliardë dollarësh kanadezë, brenda një muaji, në reagim ndaj vendimit të presidentit...

Nxitja e turizmit kulturor/ Margariti: Ulëm tarifat e biletave të muzeve...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Ministrja e Kulturës Elva Margariti deklaroi sot se "tarifat e biletave të muzeve dhe parqeve arkeologjike janë shumë më të ulëta...

Thaçi: Tarifa, pengesë serioze në marrëdhëniet me SHBA

PRISHTINË, 28 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga takimet që zhvilloi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka përcjellë mesazhet...

PEKIN – Kina ul tarifimet e produkteve amerikane për 75 miliardë...

PEKIN, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Kina do të ulë tarifimet e produkteve amerikane për 75 miliardë dollarë, deklaroi Ministria kineze e Financave. Pekini do të...

Ndryshojnë tarifat e shërbimeve elektronike

TIRANË, 22 janar /ATSH/- Këshilli i Ministrave ka miratuar tarifat e shërbimeve elektronike të Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit. Sipas relacionit që shoqëron këtë...

LONDËR – Berlini: SHBA presion ndaj europianëve për programin bërthamor iranian

LONDËR, 16 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja kërcënoi me vendosjen e tarifave doganore për automobilat europianë për t'i shtyrë europianët të aktivizojnë një procedurë kundër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA