Ballina Etiketimet Tajlande

Etiketim: tajlande

TAJLANDË – 100 ditë pa asnjë rast lokal me COVID-19

BANGKOK, 2 shtator /ATSH-AA/ - Tajlanda nuk ka regjistruar asnjë rast lokal me koronavirusin e ri (COVID-19) për 100 ditë me radhë. Sipas Ministrisë së...

TAJLANDË – Lejohen udhëtimet për biznes dhe turizëm

BANGKOK, 22 qershor /ATSH-DPA/ - Tajlanda po merr në konsideratë lejimin e biznesmenëve të huaj dhe një numër të kufizuar turistësh, me hapjen e...

TAJLANDË – Paketë stimuluese për forcimin e turizmit vendas 

BANGKOK, 16 qershor /ATSH-DPA/- Qeveria e Tajlandës pritet të lëshojë një paketë stimuluese me vlerë rreth 22,4 miliardë baht (720 milionë dollarë), me synim...

COVID-19 – Mbi 8 milionë tajlandezë në rrezik papunësie për shkak...

BANGKOK, 28 maj /ATSH-DPA/- Rreth 8,4 milionë tajlandezë janë në rrezik të mbeten të papunë këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit, tha...

TAJLANDË – Qeveria rihap disa biznese

BANGKOK, 3 maj /ATSH-DPA/ - Tajlanda rihapi sot disa biznese, ku njerëzit u lejuan të ktheheshin në restorante, tregje, parqe dhe klube sportive, pasi qeveria lehtësoi...

TAJLANDË – Qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme

BANGKOK, 24 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Tajlandës shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, duke filluar nga e enjtja, në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit. “Gjendja e...

TAJLANDË – 10 milionë dollarë humbje në turizëm për shkak të...

BANGKOK, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Tajlanda pritet të humbasë rreth 10 milionë dollarë të ardhura nga rënia e numrit të turistëve kinezë, për shkak...

TAJLANDË – Gjendet fosili i një dinozauri të ri

BANGKOK, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Në Tajlandë janë gjetur fosile të dinozaurit që kishin dhëmbë të ngjashëm me ato të një peshkaqeni. Gjatë studimit në...

TAJLANDË – Manovra detare të pazakonta SHBA-Azi Juglindore në shtator

BANGKOK, 24 gusht /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi se do të organizonte në shtator me 10 vende të Azisë Juglindore manovra detare të përbashkëta, në...

TAJLANDË – Autoritetet injektojnë 10 miliardë dollarë në ekonomi

BANKOK, 16 gusht /ATSH-AFP/ - Autoritetet tajlandeze do të injektojnë 10 miliardë dollarë në ekonomi në përpjekje për t’i bërë ballë ngadalësimit të shkaktuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA