Ballina Etiketimet Tablo

Etiketim: tablo

Sekuestrohet një tablo e Renoir në kufirin zviceran

BERLIN, 6 tetor /ATSH-AFP/ - Doganierët gjermanë njoftuan sot sekuestrimin e një tabloje të piktorit francez, Pierre-Auguste Renoir, me një vlerë prej 120 000...

LONDËR – Një autoportret i Rembrandtit del në ankand për 18...

LONDËR, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Një prej autoportreteve të Rembrandtit, i ruajtur nga një dashamirës arti, u vu sot në shitje nga shtëpia e...

ITALI – Një tablo e gjendur rastësisht i përket Klimtit

PLAIZANCE, 17 janar /ATSH-AFP/ - Një tablo, e vjedhur 20 vite më parë dhe e gjetur rastësisht para pesë javëve në Piaçenca, në veriperëndim...

MADRID – Një ish-bankier dënohet për kontabandë të një tabloje...

MADRID, 16 janar /ATSH-AFP/ - Ish-bankieri spanjoll, Jaime Botin u dënua për "kontrabandë" me 18 muaj burg, për daljen nga vendi pa autorizim të...

ITALI – Gjendet pas 20 vitesh një tablo e Gustav Klimt

ROMË, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një tablo e grabitur 20 vjet më parë, dhe që sipas të dhënave mendohet të jetë pikturuar nga austriaku...

MEKSIKË – Një tablo e Zapatas nudo shkakton polemika

MEKSIKO, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një tablo që shfaq Emiliano Zapatan nudo, me një trup femëror, me thembrat e ngritura dhe kapele rozë, i...

FOTO/ Monumentet, në ngjyrat e artistëve të rinj

TIRANË,21 shtator /ATSH/ - Në kuadër të Ditëve Europiane të Trashëgimisë dhe Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore - Vlorë...

ART – Kur Pikaso pikturonte edhe mbi faqe gazete

TOKIO, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Në sajë të një teknologjie të imazherisë infra të kuqe, studiuesit kanë identifikuar, nën sipërfaqen e një pikture të...

NJU-JORK – “Los Rivales” e Riveras shitet 9,7 milionë dollarë

NJU-JORK, 10 maj /ATSH-AFP/ - Një tablo e piktorit meksikan, Diego Rivera është bërë vepra latino-amerikane më e shtrenjtë në historinë e ankandeve, pasi...

PIKTURË – “Vajza…” e Pikasos shitet për 115 milionë dollarë

NJU JORK, 9 maj /ATSH-AFP/ - Tabloja e Pablo Pikasos "Vajza me një shportë me lule" ("La fillette à la corbeille fleurie") (1905) u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA