Ballina Etiketimet Sulme

Etiketim: sulme

BERLIN – Merkel: Sulmet në aeroportin e Kabulit absolutisht të turpshme

BERLIN, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel dënoi sot sulmet "absolutisht të turpshme" pranë aeroportit të Kabulit. "Ngjarjet e kësaj pasditeje tregojnë se...

SHBA – Biden urdhëron sulme kundër milicive të mbështetura nga Irani...

UASHINGTON, 28 qershor /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden urdhëroi sulme ajrore kundër grupeve të milicisë të mbështetur nga Irani në rajonin kufitar...

Dyfishohen sulmet kibernetike në Europë

BRUKSEL, 11 qershor /ATSH-AA/ - Në vitin 2020, kur shërbimet dhe aktivitetet në internet u shtuan për shkak të pandemisë COVID-19, numri i sulmeve...

SHBA – Biden: Të shqetësuar nga rritja e sulmeve antisemite në...

UASHINGTON, 29 maj /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se janë të shqetësuar nga rritja e sulmeve antisemite në vend dhe se këto...

GJENEVË – OKB: Sulmet e Izraelit mbi Gazën krime të mundshme...

GJENEVË, 27 maj /ATSH-ANSA/ - Sulmet izraelite në Gaza mund të përbëjnë krime lufte, deklaroi sot Komisionerja e Lartë e KB për të Drejtat...

OKB – Guterres: I papranueshëm shkëmbimi i vazhdueshëm i sulmeve mes...

NJU JORK, 20 maj /ATSH-AFP/ - Vazhdimësia e shkëmbimit të sulmeve izraelite dhe palestineze është "i papranueshëm", tha sot Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve...

700 milionë sulme kibernetike në të gjithë botën në 2019

ROMË, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Në vitin 2019 janë kryer 700 milionë sulme kibernetike në të gjithë botën, një trend që është i destinuar...

GJERMANI – Merkel: Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet, të ndalojnë...

BERLIN, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel dënon vendosmërisht sulmet ndaj Izraelit, deklaroi zëdhënësi i saj, Steffen Seibert. "Sulmet terroriste po kryen në...

NJU JORK – Guterres: Sulmet Izrael-Gaza të ndalojnë menjëherë

NJU JORK, 11 maj /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres ka shprehur shqetësimin e tij nga rritja e dhunës...

Krenar për skuadrën e PS/ Kandidatura e Luljeta Bozos ka trembur...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, gjatë një emisioni televiziv mbrëmjen e së shtunës, tha se sulmi ndaj Luljeta Bozos, mbi disa deklarata të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA