Ballina Etiketimet Sukses

Etiketim: sukses

”Juri Gagarin” ulet me sukses në Stacionin Hapësinor

KAZAKISTAN, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Anija kozmike ruse ''Soyuz'', e mbiquajtur këtë herë me emrin e Juri Gagarinit, i cili 60 vite më parë...

Lind me sindromën Alstrom, hera e parë në botë

TORINO, 2 mars /ATSH-DPA/- Foshnja e lindur në këto ditë në spitalin Sant'Anna në qytetin e Torinos peshon gati dy kilogramë dhe është mirë,...

KOMENT – Vaksina kundër COVID-19, një histori suksesi imigracioni

BERLIN, 12 nëntor /ATSH-AA/ - Zhvillimi i kandidatit të parë të efektshëm në botë për vaksinat kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka kthyer vëmendjen...

Stola me dedikim, qytetarët e kryeqytetit i bashkohen nismës së rihapur

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Xhevrije Çenga dhe Jemin Zholaj në Tiranë ju bashkuan thirrjes “Dhuro një stol” duke dhuruar nga një stol në kujtim të...

SPANJË – Sanchez: Një pakt mes Romës dhe Madridit një sukses...

MADRID, 8 korrik /ATSH-ANSA/ - Marrëveshja e Fondit të Rimëkëmbjes duhet të arrihet brenda korrikut, nuk mund të presim më, deklaroi kreu i qeverisë...

MJEKESI – Trajtimi me hidroksilklorinë i suksesshëm te mbi 90% e...

PARIS, 11 prill /ATSH-AA/- Rreth 91,7 % e pacientëve te të cilët është zbatuar terapia me hidroksilklorinë në Francë janë shëruar me sukses Sipas mediave...

BM – Johnson: NATO është simbol suksesi

LONDËR, 3 dhjetor /ATSH-ANSA/ - NATO gëzon shëndet të plotë dhe është një simbol i një suksesi fantastik, deklaroi kryeministri britanik, Boris Johnson në...

“Dua Lipa”, albumi i një artisteje femër më i transmetuar në...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - Albumi i Dua Lipës ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i transmetuar në botë. “Dua...

Këshilla financiare nga njerëz të suksesshëm

TIRANË, 10 gusht/ATSH/-Dëshironi të bëheni sipërmarrës të suksesshëm? Duhet të mësoni nga ata që ia kanë dalë, që nga kursimet tek investimet e zgjuara. Nëse...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA