Ballina Etiketimet Suedi

Etiketim: suedi

SUEDI – Stokholmi protestë kundër sanksioneve ruse, thërret ambasadorin

STOKHOLM, 1 maj /ATSH-AFP/ - Ministria suedeze e Punëve të Jashtme dënoi sot sanksionet ruse kundër zyrtarëve europianë, përfshirë një studiues suedez dhe njoftoi...

Mbreti Carl Gustaf feston 75-vjetorin e lindjes

STOKHOLM, 30 prill /ATSH-DPA/ - Mbreti i Suedisë, Carl XVI Gustaf mbush sot 75 vjeç, por për shkak të COVID-19, festimet për ditën e...

FOKUS – Shpenzimet ushtarake globale në rritje, pavarësisht pandemisë

STOKHOLM, 26 prill /ATSH-DPA/ - Pavarësisht nga pandemia e koronavirusit, shpenzimet totale ushtarake globale u rritën në gati dy trilionë dollarë vitin e kaluar,...

Aeroporti i Prishtinës me linjë të re me Suedinë

PRISHTINË, 26 prill/ATSH/-Duke filluar nga 12 qershor 2021, udhëtarëve do t’iu ofrohet edhe linja e re nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës 'Adem Jashari' dhe...

STOKHOLM – Suedia ashpërson rregullat për emigracionin e përhershëm

STOKHOLM, 8 prill /ATSH-AFP/ - Suedia paraqiti sot një projektligj që ka si qëllim ashpërsimin e rregullave të saj të emigracionit të përhershëm, duke...

COVID-19 – Suedia zgjat kufizimet me disa javë

STOKHOLM, 1 prill /ATSH- - Suedia zgjati sot një sërë kufizimesh të vendosura për frenimin e përhapjes së COVID-19 mes një rritjeje të rasteve...

COVID-19 – Agjencia e Shëndetit Publik: Suedia duhet të zgjasë kufizimet...

STOKHOLM, 30 mars /ATSH-DPA/ - Suedia duhet të zgjasë kufizimet për frenimin e përhapjes së COVID-19, rekomandoi sot Agjencia Kombëtare e Shëndetit Publik, në...

COVID-19 – Suedia nis vaksinimin me AstraZeneca

STOKHOLM, 25 mars /ATSH-ANSA/ - Suedia ka vendosur të rifillojë vaksinimet me vaksinën AstraZeneca, vendosi sot Agjencia suedeze e Shëndetit. “Përdorimi i vaksinës antiCOVID-19 AstraZeneca...

STOKHOLM – Suedia gati planin për certifikatën dixhitale të vaksinimit COVID-19

STOKHOLM, 5 mars /ATSH-DPA/ - Suedia njoftoi sot përparimin e saj përsa i përket planeve për të zhvilluar një certifikatë dixhitale vaksinimi COVID-19, që...

STOKHOLM – Suedia gati miratimin e vaksinës “AstraZeneca” për 18 vjeç...

STOKHOLM, 4 mars /ATSH-DPA/ - Suedia njoftoi sot se do të lejojë vaksinën antiCOVID-19 të zhvilluar nga kompania farmaceutike “AstraZeneca” për të gjithë personat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA