Ballina Etiketimet Subjekte

Etiketim: subjekte

Protokollet antiCovid/ 454 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit me fokus sigurinë ushqimore dhe mbrojtjen e shëndetit të konsumatorëve kanë kryer 454 inspektime...

FOTO/ AKU kryen 619 inspektime dhe monitorime, asgjëson 1.133 tonë produkte...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit gjatë ditës së sotme kanë kryer 619 inspektime në garantim të sigurisë ushqimore dhe...

Masat antiCovid/ Lili: Kyçe për përballimin e pandemisë, asnjë shkelës nuk...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Robert Lili gjatë ditës së sotme ka ndjekur nga afër zbatimin dhe respektimin...

Intensifikohen kontrollet për zbatimin e masave antiCovid/ 1820 inspektime në 24...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor po vijon intensivisht kontrollet dhe monitorimin në terren, ku vetëm në 24 orët e fundit janë kryer 1820...

Shfrytëzonin pa leje materialin inert në lumin Shushicë, gjobiten subjektet në...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Policia e Vlorës dhe Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ushtruan kontroll në 3 firma që merren me shfrytëzimin e zhavorrit...

Gjirokastër, 47 monitorime në subjekte tregtare dhe institucionet arsimore

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, dega Gjirokastër, ka kryer sot 47 monitorime në disa subjekte. "Konkretisht u zhvilluan monitorime të paraqitura në platformën googleforms...

COVID-19/ Elbasan, ISHSH monitoron 406 subjekte

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Nga Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror i degës rajonale të Elbasanit, u kryen 406 monitorime në të gjitha subjektet e përcaktuara në urdhër...

Foto/ Bashkia e Tiranës, apel bizneseve për shlyerjen e taksave

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Bashkia e Tiranës po vijon aksionin e nisur për mbledhjen e taksave dhe tarifave vendore. Drejtoria e Përgjithshme e Taksave dhe Tarifave...

Antiinformaliteti/ Luftë abuzuesve në çdo magazinë doganore, kapen 76 tonë kafe...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/- Në një magazinë fiskale të një subjekti në qytetin  e Vorës u zbulua depozita me mall të fshehur në sasinë 76...

Foto/ “Shqipëria jo Duhanit”, zero tolerancë për subjektet që nuk respektojnë...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ “Nuk do të ketë tolerancë për shkelësit e ligjit për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit, por edhe për ju...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA