Ballina Etiketimet Stop informalitetit

Etiketim: stop informalitetit

“Stop Informalitetit”, rritet me 13,8% Tatimi mbi Fitimin

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Në gusht 2019, Tatimi mbi Fitimin u rrit me 13,8% krahasuar me gusht 2018. Lajmin e bëri të ditur sot Kryeministri...

Stop Informalitetit/ Kontrolle në 130 pika tregtimi të karburantit, 10 mijë...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial vetëm gjatë mbrëmjes së djeshme ka kontrolluar 130 pika tregtimi të karburantit në kuadër të aksionit...

Stop Informalitetit/ 13.888 qytetarë shkarkojnë aplikacionin

TIRANË, 9 shtator/ATSH/- Kryeministri Edi Rama njoftoi se deri tani 13.888 qytetarë kanë shkarkuar aplikacionin Stop Informalitetit. "Nëse s’e ke shkarkuar ende, bëje edhe ti,...

“Stop Informalitetit”, mbi 11 mijë qytetarë shkarkojnë aplikacionin

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ Aplikacionin "Stop Informalitetit" deri tani e kanë shkarkuar 11109 qytetarë, ndërsa vijon bllokimi i bizneseve të paligjshme që janë denoncuar. Kryeministri...

FOTO/ “Stop Informalitetit”, 9669 qytetarë shkarkojnë aplikacionin vetëm në 9 ditë

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Në vetëm nëntë ditë nga prezantimi i aplikacionit “Stop Informalitetit”, janë 9669 qytetarë që e kanë shkarkuar. Lajmi u bë i ditur...

“Stop Informalitetit”, në 48 orë denoncohen 411 raste

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Në vetëm 48 orë nga dalja e aplikacionit STOP INFORMALITETIT, numri i denoncimeve të qytetarëve ka shkuar në 411. Kryeministri Edi Rama...

Stop informalitetit/ Rama: Vijojnë kontrollet intensive ndaj abuzuesve

TIRANË, 17 gusht /ATSH/- Kryeministri Edi Rama publikoi pasditen e së shtunës disa foto nga Saranda, ku shihet se disa subjekteve u është bllokuar...

Stop informalitetit/ Rama: Ndëshkim kush nuk regjistron punonjësit dhe deklaron paga...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "do të godasim me të gjithë forcën e ligjit, çdo biznes që i trajton njerëzit...

Rama: Përmirësim i ndjeshëm i numrit të kuponave të lëshuar, por...

TIRANË, 7 gusht /ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ka një përmirësim të ndjeshëm të të dhënave nga terreni numrit të kuponave të...

Qytetari denoncon restorantin që lëshonte faturë në gjuhë të huaj, Denaj:...

TIRANË, 7 Gusht /ATSH/ - Ecuria me kuponin është shumë pozitive në të gjithë vendin, po ka ende plot tregtarë që duan të rrezikojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA