Ballina Etiketimet Sport

Etiketim: Sport

FUTBOLL – Interi barazon me Romën agresive, Milani shton epërsinë

ROMË, 11 janar /ATSH-DPA/ - Interi barazoi dje 2-2 në Romë dhe ndodhet tani tri pikë prapa kryesuesit AC Milan. "Ne patëm mundësinë ta përfundonim...

“Illyrian Pure Sport” do të jetë “Ferrari” i parë në Shqipëri

TIRANË, 3 janar /ATSH/ - Keni dëgjuar ndonjëherë për Arrera Automobili?, shkruan Alberto Amedeo Isidoro i formulapassion.it/ Në internet nuk ka një faqe web për...

FUTBOLL – FIFA dhe OKB fillojnë fushatën kundër trukimit të ndeshjeve

BERLIN, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Organi drejtues i futbollit botëror FIFA dhe Zyra e Kombeve të Bashkuara kundër Krimit dhe Drogave filluan një fushatë...

Zhvillohet mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FSHF/Miratohet rregullorja e licencimit të...

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Është zhvilluar mbledhja online e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit nën drejtimin e Presidentit Armando Duka. Në këtë mbledhje u...

Reja për ”La Repubblica”: Shqiptarët më duan deri sa të mbush...

ROMË, 20 nëntor /ATSH/ - Edy Reja ia doli përsëri, shkruan Francesco Carci për gazetën italiane ''La Repubblica". ''Tekniku nga Gorizia, 75 vjeç dhe specialist...

F1 – Lewis Hamilton thyen rekordin e fitoreve të Michael Schumacher

PORTIMAO, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Lewis Hamilton (Mercedes) siguroi sot fitoren e 92-të të karrierës së tij në Formula 1 të Çmimit të Madh...

Futboll/ Kombëtarja e femrave nis grumbullimin për ndeshjen me Skocinë

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ -Kombëtarja shqiptare e futbollit për femra ka filluar dje grumbullimin për ndeshjen kualifikuese ndaj Skocisë, të vlefshme për eliminatoret e...

TVSH 6% për shërbimin e punimeve të ndërtimit për investimet në...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Qeveria Shqiptare po vijon finalizimin e iniciativës për reformimin e sportit, me qëllim mbështetjen, nxitjen dhe zhvillimin e sportit. Ministrja e Financave...

Formula1- Grand Prix i Turqisë pa tifozë

ANKARA, 5 tetor /ATSH-AA/ - Guvernatori i Stambollit ka bërë të ditur se "Grand Prix 2020" i Turqisë në Formula 1 do të mbahet...

Shqipëria, pjesë e “Javës Europiane të Sportit”/ Kushi: Të nxisim fëmijët...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ -Për vitin e dytë radhazi, Shqipëria është pjesë e “Javës Evropiane të Sportit” nën moton “Be Active", ku synohet promovimi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA