Ballina Etiketimet Spiropali

Etiketim: Spiropali

Aksidenti tragjik në Bullgari, delegacion shqiptar në ceremoninë e pritjes së...

TIRANË 3 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Me dy aeroplanë ushtarakë, kanë mbërritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit trupat e 45 viktimave të aksidentit tragjik të...

Shqipëri-Azerbajxhan, bashkëpunim në turizëm, ekonomi e tregti

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Azerbajxhanit për Shqipërinë dhe Greqinë,...

Republika Çeke, mbështetje perspektivës evropiane të Shqipërisë

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ "Mbështetja e Republikës Çeke ka qenë dhe mbetet e palëkundur pro perspektivës europiane të Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit...

20 miliardë lekë për Rindërtimin në 2022-shin, zerohen pasojat e tërmetit

TIRANË 15 nëntor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se në buxhetin e vitit 2022 parashikohen 20 miliardë...

Mbështetje e zëshme e PE-së për miratimin e datës së konferencës...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Miratimi i datës së konferencës së parë ndërqeveritare BE-Shqipëri, ishin në fokus të bisedës mes Kryeministrit Edi Rama dhe raportueses për...

Mbillen 1500 pemë të reja në Paskuqan

TIRANË, 7 nëntor /ATSH/ 1500 pemë janë mbjellë me kontributin e qytetarëve në parkun e Paskuqanit, Tiranës. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa...

Spiropali: Bashkëqeverisja e konsoliduar në 4 vite, mbi 53 mijë ankesa...

  TIRANË 4 nëntor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se Bashkëqeverisja nuk është vetëm dera që do të...

Spiropali takim me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë,...

Greqia, mbështetje të pakushtëzuar integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE

TIRANË 29 tetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot ambasadoren e Greqisë në Tiranë, Sophia Philippidou. Në fokus të...

Bashkëqeverisja, zgjidhen mbi 50% e ankesave nga qytetarët

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financën shqyrtoi sot në cilësinë e komisionit për dhënie mendimi projektligjin "Për bashkëqeverisjen". E pranishme në punimet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA